Mikulášská nadílka: Sleva 27 % na všechny bělicí sady

[12min]Prosinec je měsíc, který se celý nese ve znamení jídla a dobrot. V takovém období je péče o chrup důležitější než jindy. Proto Vám na Mikuláše přinášíme skvělou akci! Aktuálně najdete všechny naše produkty s 17% slevou. Pokud ale v košíku zadáte kód MIKULAS, dostanete slevu dalších 10 %. Bělicí sady tak u nás nyní můžete nakoupit s 27% slevou!

Akce, díky které můžete na nákupu bělicích sad ušetřit, probíhá ve dnech 4. 12. - 6. 12. A protože k Mikuláši neodmyslitelně patří spousta cukrovinek, které mohou Váš úsměv změnit k nepoznání, nezapomeňte, že péče o zuby je tedy v tomto čase velmi důležitá.

Správná technika čištění ale často nestačí. Pokud jsou totiž Vaše zuby zažloutlé, nikdy nebudou působit čistě a přitažlivě. Proto využijte naší jedinečné 27% slevy a pečujte po Mikuláši o svůj chrup s Vaší oblíbenou bělicí sadou!

K této nadílce nás inspiroval sám Mikuláš, a to právě svou štědrostí. O té mluví mnohé legendy, které ale ne každý zná. Pojďme si dnes Mikuláše představit a říct si, proč se v prosinci těší obrovské oblibě po celém světě!


Kde se vzala mikulášská tradice?

To, že naše zuby dostávají pod náporem sladkostí dost zabrat, už je asi zbytečné opakovat. Proč jsou ale tyto sladkosti spojovány s Mikulášem? Kde se vůbec tato tradice vzala? Kdo je svatý Mikuláš? A proč nás navštěvuje už v předvečer jeho jmenin?


Svatý Mikuláš

mikulas_1Mikuláš se po smrti svých rodičů vzdal veškerého bohatství ve prospěch chudých a vydal se světem. Jeho život se pojí především s oblastí Malé Asie. Už v mládí se v Myře stal křesťanským biskupem. Jeho osud ale zkřížilo tehdejší pronásledování křesťanů. A tak jeho život skončil okolo roku 350. Zemřel právě 6. 12. a z toho důvodu najdeme v kalendáři Mikuláše právě pod tímto datem.

Během svého života byl milován, protože byl skromný, spravedlivý a pomáhal chudým a bezmocným. I proto je patronem mnoha nejrůznějších profesí a skupin. Chrání námořníky, právníky, obchodníky, studenty, lékárníky nebo vězně. I když se zdá, že je toho mnoho, stále nejsme u konce. Svatý Mikuláš je totiž také ochráncem dětí, manželství a dokonce i mostů. Je jeden z nejoblíbenějších svatých. Po celý svůj život chránil křesťanské hodnoty a podával pomocnou ruku těm, kteří byli z něčeho neprávem obviněni. Odtud pochází i mikulášská tradice. Svatý Mikuláš totiž vždy pomáhal a odměňoval ty, kteří si to zasloužili.


Legendy o svatém Mikuláši

Jako každý kult, i tento má své kořeny v legendách. My se podíváme na dvě, a to ty, které poukazují na Mikulášovu štědrost a ochranu dětí a vysvětlují tak vznik mikulášské tradice.
mikulas_2
První legenda vypráví o zchudlém šlechtici, který měl provdat své tři dcery. Protože ale neměl žádné peníze, nemohl jim zajistit věno. Aby situaci vyřešil, rozhodl se pro velmi nečekaný krok. Prodal své dcery do nevěstince, aby si na věno samy vydělaly! Když se tohle dozvěděl Mikuláš, vhodil všem třem dcerám oknem měšce s penězi, aby mohly s tímto řemeslem ihned přestat a dobře se vdát. Odtud jeho štědrost a obdarovávání bližních.

Druhá legenda vypráví ještě děsivější příběh, který poukazuje na jeho oddanou ochranu dětí. Podle tohoto příběhu zavraždil hostinský tři malé děti a pohřbil je v sudech. Když se o tomto činu dozvěděl Mikuláš, okamžitě tyto tři děti vzkřísil. Odtud tedy přichází obdarovávání dětí i důvod, proč je svatý Mikuláš považován za jejich patrona.


Vznik mikulášského kultu

Protože za svůj život dokázal četné zázraky a byl velmi soucitný s chudými a slabými, jeho kult začal ihned po jeho smrti zesilovat. Obrovské náklonosti se těšil především v Rusku (dodnes je jeho patronem) a od 8. století se mikulášská tradice začala šířit do mnoha slovanských zemí, ale i do Německa nebo Francie.


Proč Mikuláš chodí 5. prosince?

Možná jste už někdy přemýšleli nad tím, proč svatý Mikuláš chodí už o den dříve, tedy v předvečer svého svátku. Že by bylo pro křesťany běžné slavit o den dříve? Pro vysvětlení musíme až do poloviny šestnáctého století!

V té době se přešlo na zcela jiné vnímání času. Nový den tedy nezačínal půlnocí, jak jsme zvyklí dnes. Ale v okamžiku, kdy zapadlo slunce. Předvečer Mikuláše je tedy vlastně brzké ráno onoho dne. Tento zvyk ve světě tradic pevně zakotvil, a i když dnes vnímáme den úplně jinak, Mikuláš i nadále chodí 5. prosince. Pro nás o den dříve, pro naše předky v den svého svátku.


Čert a anděl: Kde se vzal Mikulášův doprovod?

Od začátku se naše pozornost upírá k Mikuláši a legendám, které ho provází. Je tedy patrné, proč se stal mezi lidmi tak oblíbeným a proč se pověsti o něm po jeho smrti bleskově šířily. Ovšem po celou dobu se nám v legendách neobjevil čert ani anděl, kteří jsou neodmyslitelnou součástí mikulášské tradice.
mikulas_3
Představme si tedy ještě dvě legendy, které nám vypráví o setkání Mikuláše s čertem a andělem.

Pokud jste četli pozorně, jistě Vám neuniklo, že je Mikuláš patronem námořníků. Tím je od doby, kdy se jedna loď dostala doprostřed velké bouře a stala se neovladatelnou. Námořníci tehdy volali Mikuláše, aby jim pomohl. Když se na lodi objevil, všiml si, že mezi lany seděl čert a problém vyřešil. Tady se tedy Mikuláš poprvé setkává s čertem.

Když si pak Bůh k sobě Mikuláše na sklonku jeho života povolal, poslal pro něj anděly. Odtud tedy Mikulášovo setkání s posledním členem tradiční mikulášské trojice.
Říká se také, že anděl a čert mají symbolizovat dobro a zlo. Proto musí vždy chodit spolu s Mikulášem a držet pomyslnou rovnováhu.


Jak se slaví Mikuláš ve světě?

Jak se slaví den svatého Mikuláše u nás, je všem dobře známé. Jakou podobu na sebe ale tato tradice bere v dalších evropských zemích? Kult Mikuláše je totiž populární v mnoha státech.


Skandinávie

Ve skandinávských zemích naděluje Mikuláš dobroty dětem do bot, které nechají u kamen. Nechodí zde v doprovodu čerta ani anděla. Vysoké boty nechávají za dveřmi také v Rakousku.

mikulas_4
Holandsko

V Holandsku se Mikulášovi říká Sinterklaas a ani zde ho nedoprovází čert nebo anděl, ale Černý Petr, který prohřešky dětí čte z knihy hříchů. Svým vzhledem a jutovým pytlem tedy čerta dost připomíná a jeho doprovod plní obdobnou roli.


Polsko

V této zemi se děti těší na příchod Mikolaje. Ten nechodí od dveří ke dveřím, jako tomu je u nás, ale v noci nechává dětem překvapení v ponožce nebo pod polštářem. Tímto překvapením jsou drobné cukrovinky nebo malé dárky. Tento stejný Mikolaj pak tamější děti navštěvuje i na Štědrý de

mikulas_5

Rakousko, Maďarsko a Chorvatsko


Některé evropské země mají tradici Mikuláše spojenou s jednou velmi temnou bytostí, které se říká Krampus. Často s nimi můžete vidět i anděla. Dá se tedy říct, že svou podobou je tato trojce dost podobná té naší. Jen s tím rozdílem, že Krampus na sebe bere podobu děsivého ďábla.Proč oslavit Mikuláše se SMILI


U nás se tato krásná a na legendy bohatá tradice stala oblíbenou především proto, že je spojena s dárky a dobrotami. A to přitom cukrovinky představují tak velké nebezpečí pro naše zuby. Proto nezapomeňte v tomto období svým zubům dopřát řádnou péči. Nejen, že sladkosti vedou k tvorbě zubního kazu, ale také díky své pigmentaci zanechávají zuby zažloutlé.
mikulas_6
Až svým ratolestem nějakou cukrovinku vezmete a sníte, nemějte ale zbytečné výčitky svědomí. Přesně pro Vás jsme připravili naši mimořádnou 27% slevu na všechny bělicí sady! A z čeho můžete vybírat?


Jaký SMILI produkt je ten nejvhodnější?

Jaký produkt si v naší nabídce vybrat, ovlivňuje víc faktorů. Kupujete bělicí sadu poprvé? Budete bělicí set užívat sami? Máte zuby zažloutlé více či méně? Pokud jste si na tyto otázky odpověděli, pak si vyberte to nejvhodnější řešení z naší nabídky.


Bělicí sada Smili STARTER

Smili STARTER set je vhodný pro všechny, kteří do světa bělení vstupují poprvé. Zajišťuje 5-7denní bělení, ke kterému Vám postačí už pouhých 10 minut denně. V balení naleznete přístroj s LED světlem, 3 pera s bělicím gelem, nabíjecí kabel a manuál s přesnými informacemi, jak na celý proces.


Bělicí sada Smili OPTIMAL

Pokud jsou Vaše zuby zabarveny silněji, pak je sada Smili OPTIMAL skvělou volbou. Proč? Protože je vhodná na 14denní nebo dvě 5-7denní bělení, které Vašim zubům navrátí zářivou barvu. Sada totiž obsahuje 6 bělicích per.

I zde stačí k bělení 10 minut denně. Rozhodnout se ale také můžete pro 15minutovou proceduru. Ta je vhodná pro citlivé zuby. Takovou variantu nabízí i ostatní sety z naší nabídky.


Bělicí sada Smili DELUXE

Set Smili DELUXE obsahuje hned 9 per s bělicím gelem. Díky tomu zajistí 14denní intenzivní bělení a pak poskytne následnou 5-7denní péči. Jako ostatní, tak i tato sada nabízí možnost intenzivního nebo citlivého bělení.


Bělicí sada Smili DUO

Pokud nejste v domácnosti jediní, kdo se chystá na bělení zubů, pak doporučujeme naši sadu Smili DUO. Tato sada obsahuje dva přístroje i dva nabíjecí kabely. K tomu dostanete 6 per s bělicím gelem, které každému z dvojice zajistí jednorázovou 5-7denní bělicí proceduru. I u této sady je volba intenzivního nebo šetrného bělení samozřejmostí.

jak-vybrat-spravnou-sadu_1
SMILI, to je efektivní a šetrné bělení

Bělení by nemělo být pouze o zářivém efektu, ale také o ohleduplnosti k zubům. Proto naše bělicí gely obsahují vysoký podíl přírodních složek a přístroje nabízí možnost bělení pro citlivé zuby.

A není to jen složení, na co jsme pyšní. Další nespornou výhodou našich bělicích sad je nanášení gelu pomocí praktických per, nikoliv injekcí. Zkrátka existuje mnoho důvodů, proč si pro domácí bělení vybrat právě SMILI! Záleží už jen na Vás, která sada Vás přesvědčí víc. My pak můžeme zaručit, že nákupu nebudete litovat. Neváhejte a nadělte svým zubům jedinečnou mikulášskou nadílku.