Domácí bělení zubů - jak to funguje

Jak se Smili získáte bílé zuby

Bělení zubů nemusí být drahou a bolestivou procedurou. Objevte kouzlo domácího bělení se Smili.
Podívejte se, jak je díky naší unikátní technologii bělení jednoduché a přesto vysoce efektivní.

Bělení zubů - jak to funguje
 

Bílé zuby ve 3 jednoduchých krocích

Bělení se Smili není žádná věda! Prvotní bělicí procedura by měla trvat nejméně 7 dní, nejlépe však celých 14 dní. Po tuto dobu bělíte zuby jednou denně ve 3 jednoduchých krocích:

Bělení zubů - krok 1
krok 1
Aplikujte
Začněte vypláchnutím úst vodou. Pomocí hliníkového pera naneste bělicí gel na zuby. Snažte se vyhnout dásním a rtům.
krok 2
Rozsviťte
Přístroj s LED světlem zapněte a zvolte vhodný režim. Pro intenzivnější 15minutové bělení zmáčkněte tlačítko jednou – objeví se modré světlo. Pro šetrnější 10minutové bělení zmáčkněte tlačítko dvakrát – objeví se červenomodré světlo. Vložte náustek neprodleně do úst a jemně skousněte.
Bělení zubů - krok 2
Bělení zubů - krok 3
krok 3
Usmívejte se
Vyčkejte, až se přístroj sám vypne. Poté náustek vyjměte z úst a opláchněte jej pod tekoucí vodou. Následně vypláchněte ústa vodou.

Užitečné tipy

Chcete, aby Vám zářivý úsměv vydržel co nejdéle? Bělení zubů se Smili je jen začátkem. Vybělené zuby si zaslouží také Vaši péči. Jak na ni? Jednoduše. Dvakrát si rozmyslete, než je vystavíte negativním vlivům.

Během bělení a alespoň 2 dny po něm byste se měli zcela vyhnout kouření, které způsobuje zežloutnutí zubů. Jestliže kouření neomezíte, skvělé výsledky bělení budou mít podstatně kratší trvání. Dále byste měli po danou dobu omezit konzumaci potravin a nápojů, které zabarvují zubní skloviny. Ženy by se měly vzdát na chvíli rtěnek, i ty mohou sklovinu zabarvit. A samozřejmě nesmíte zapomínat ani na kvalitní a pravidelnou ústní hygienu. Další zajímavé tipy najdete na našem blogu.

Co sklovině pomáhá a co škodí

Během bělicího procesu a alespoň 2 dny po něm doporučujeme vyhnout se červenému vínu, brusinkovému džusu, tmavým nápojům typy Coca Cola aj., kávě a čaji. Z potravin se vyhněte zejména rajčatům (včetně omáček a polévek), mrkvi, hrášku, kukuřici, červené řepě, zabarvujícímu koření, např. kari, červené paprice apod., a dále čokoládě a sladkostem. Základní pravidlo zní – Co jen obtížně vyperete z bílého trička, to nepříjemně zabarví i Vaše vybělené zuby.

A co můžete jíst a pít zcela bez obav? Během bělení a po něm doporučujeme tzv. bílou dietu. Tedy jezte a pijte zejména potraviny a nápoje neutrální barvy, např. brambory, těstoviny, bílé maso bez barvící koření, bílou rýži, banány, vodu či mléko.

Jak si udržet zářivý úsměv

Jak často budete bělit, je jen na Vás. Můžete si zopakovat 7denní nebo 14denní proceduru každé 1–2 měsíce (dle znovuzabarvení). Nebo si udržet stabilní výsledek jednorázovým vybělením zubů každé dva týdny.

Lékař či dentální hygienistka Vám jistě poradí i další úkony v dentální hygieně - správné čištění zubů, ústní vodu, mezizubní kartáčky apod. To vše samozřejmě doporučujeme také. To se však týká hlavně čištění zubů a předcházení kazů. Pro bělení však vemte náš přístroj, bělící gel a věnujte svým zubům pár minut. 

Ano, mít bílé zuby je skutečně TAK jednoduché!

Nezapomeňte si pořídit fotografie před procesem bělením a po něm, abyste mohli zdokumentovat vlastní výsledky bělení se Smili.
Další tipy týkající se bělení zubů najdete na našem blogu